Gėda, liko 26 dienos

Vėl iš naujo atgaivinus savo “blogą” ir pradėjus rašyti apie tai, kaip liko 31 diena iki Vilniaus maratono, nepaminėjau, jog pasiruošimo periode 10 dienų bus praleista didžiausioje orientacininkų metų šventėje – Pasaulio čempionate. Ne šiaip sau praleista, tačiau dalyvaujama ir siekiama užimti kuo aukštesnes vietas, atstovaujant Lietuvai.

Kadangi treniruočių planas parengtas būtent Pasaulio orientavimosi sporto čempionatui, kuriame bėgsiu tris trasas – sprintą, sprinto estafetes ir estafetes, tai jo ir laikausi.

Po 4 dienų orientavimosi miške liko paskutinė smūginė treniruotė ir “testas” – 3 km stadione ir planas bėgti per 8:45. Deja, bet iki šiol taip ir nesu bėgęs greičiau nei per 9 minutes.

Ankstyvas antradienio rytas prasideda žadintuvo čirškėjimu, tačiau pamačius pro langą pliaupiančią liūtį, suprantu, kad rytinėje sesijoje stadiono nebus. Ilga darbo diena ir vakaro laukimas, kuomet bėgsiu į treniruotę. Kaip tyčia, baigiantis darbui vėl pradeda lyti, kaip iš kibiro ir aš suprantu, jog šįkart mano valios pastangos yra lygios nuliui.

Mane apima didžiulė gėda, jog nepadariau paskutinės treniruotės prieš Pasaulio čempionatą, kuri būna ypatingai svarbi visame pasiruošimo periode. Mąstyti, koks aš blogas vėlu. Reikia mokytis iš savo klaidų ir to nekartoti ateityje. Orientavimosi sportas ir noras būti aukštai reikalauja ypatingų valios pastangų, tad reikia pradėti tai suprasti…

P.S. Rest day…