It is time for WOC 2015!

Daug laiko praėjo nuo mano paskutinio puslapio atnaujinimo, tačiau šiandien yra ta diena, kurios laukiau visus metus ir kuriai ruošiausi. Šiandien prasideda Pasaulio čempionatas ir pirmoji trasa, kurioje startuosiu – sprinto kvalifikacija.

 

Pavasario sezonas

Ankstyvą pavasarį pakeičiau savo gyvenimą kardinaliai, gyvenamoji vieta, darbovietė. Pavasario sezone turėjau nemažai startų, tačiau nei vienas jų nebuvo sėkmingas. Riga CUP, Pavasario taurė, Tiomila, Lietuvos čempionatas vidutinėje trasoje. Visose šiose trasose trūkdavo koncentracijos ir niekaip negalėdavau įveikti trasų be klaidų. Nors bendrai paėmus, laiko treniruotėms turiu daugiau, tačiau koncentracijos stoka sumaišo kortas. Vienintelis geras startas – Lietuvos čempionato estafetės, kuomet trečiajame etape sugebėjau aplenkti varžovus ir iškovoti komandai pirmąją vietą. Gaivus oro gurkšnis šiek tiek pakėlė krintančią motyvaciją.

 

Baltijos čempionatas, Pasaulio taurė ir Jukola

Šios trys varžybos buvo tarsi kontroliniai startai artėjant svarbiausioms metų varžyboms. Baltijos čempionate ilgoje trasoje, nors ir nepavyko išvengti klaidų, tačiau jaučiau, kad pamažu forma gerėja, tačiau estafetėse vėl kartojosi mano vaikiškos klaidos ir nepavyko iškovoti aukštų vietų. Po Baltijos čempionato vykome į Pasaulio taurę ir bėgti dvi ilgas trasas 4 dienų laikotarpyje nebuvo pats geriausias sprendimas. Patirtis gera, bet nuovargis didelis ir gerų vietų iškovoti nepavyko. Sprinto estafetėse vaizdas buvo geresnis, jautėsi, kad bėgti galiu, tačiau komandai nesisekė ir buvome diskvalifikuoti. Sprintas buvo visiškas nesusipratimas, tiek iš mano, tiek iš organizatorių pusės. Aš dariau daug klaidų, o organizatoriai prastai organizavo. Vidutinėje trasoje, motyvacijos visai nebebuvo taip ir baigėsi Pasaulio taurė iš kurios tikėjomės daug, o išvykome be motyvacijos ir prastai nusiteikę. Vėliau laukė Jukola. Labai svarbios varžybos man ir komandai. Visus metus laukėme šių varžybų ir surinkome tikrai stiprią komandą, tačiau.. Dar ir šiandien nenoriu galvoti, kas, kodėl ir už ką, bet pasirodėme labai blogai, tiek asmeniškai, tiek ir komandiškai.

 

Atrankinės varžybos, treniruočių stovykla Škotijoje

Nuo šių metų gavau naujas pareigas – sporto direktorius Lietuvos orientavimosi sporto federacijoje. Tiesa oficialiai toks, nesu, tačiau neoficialiai tenka daryti šiokius tokius dalykus. Taip pat prieš sezoną reikėjo dėlioti ir atrankines varžybas bei visą sezono planą. Visuomet bandai stengtis ir daryti, kaip atrodo geriausia sportininkams, tačiau, kad ir ką bedarytum visuomet lieki kaltas, nes atsirinko vienas ar kitas sportininkas. Mano tikslas šįmet buvo padaryti testinius bėgimus stadione, tiek suaugusiems, tiek jaunimui, tačiau tik keli iš jų pasinaudojo šia proga, tačiau tie, kurie pasinaudojo, tikrai nesigailėjo. Kontrolinis bėgimas stadione nustebimo ir mane patį, nes galvojau, kad mano forma tikrai blogesnė. 5 km per 15:23 nėra laikas, kurį demonstruoja čempionai, tačiau jis mane nuteikė optimistiškai. Kitą dieną sprinto varžybos Marijampolėje, kur turėjome gerą sprinto treniruotę. Po šių varžybų paaiškėjo, kurie sportininkai turėtų vykti į Pasaulio čempionatą, o kurie ne. Visuomet yra sunku priimti tokius sprendimus ir galiausiai jie buvo priimti. Asmeniškai pats visą sezoną galvojau, jog nebėgsiu ilgos trasos Pasaulio čempionate, bet likus mėnesiui, teko priimti sprendimą bėgti, tad treniruočių procesas šiek tiek pasikeitė.

 

Sužinojus komandos sudėtį pradėjome organizuoti treniruočių stovyklą. 10 dienų Škotijoje likus 20 dienų iki čempionato atrodė gera patirtis, tačiau tik 4 žmonės nusprendė dalyvauti stovykloje. Kartu su Jonu, Simu ir Gabija praleidome 10 dienų Inverness, aplankėme visus įmanomus treniruočių žemėlapius, dalyvavome greitose sprinto treniruotėse su Čekais, Norvegais, Lenkai, Ispanais bei Prancūzais, apžiūrėjome sprinto varžybų vietas ir stovyklą užbaigėme treniruotėje įspūdingoje Škotiškoje vietovėje – Trosach.

 

Pasaulio čempionatas

 

 

Likus savaitei iki Pasaulio čempionato grįžus namo, norėjosi pailsėti ir padarius paskutinius namų darbus vykti į svarbiausias metų varžybas. Tik grįžus namo teko duoti interviu savaitiniams žurnalui „Savaitė“ apie tai, koks yra oriemtavimosi sportas. Pagaliau, mes Inverness Youth hostel, su silpnu interneto ryšiu, beveik pilna Lietuvos komanda, su nuotaika laukiame šiandienos pirmojo starto. Naujosios Trimtex aprangos paruoštos, fotografas pasiruošęs ir mes tikimės geriausio. Panašu, kad fizinė forma tikrai gera, belieka rasti tinkamą kelią. Laukite tęsinio…

 

 

Oficialus varžybų puslapis

Svarbi informacija