Lietuvos OS čempionatas sprintas/ Latvijos OS čempionatas estafetės

 

Praėjo ilgas laiko tarpas nuo paskutinio mano įrašo puslapyje, tačiau turėdamas progą prisiminiau, jog reikėtų vėl pradėti pildyti savo puslapį.

2014 metų sezonas artėja į pabaigą, tikriausiai buvo vienas nesėkmingesnių per pastaruosius kelerius metus, tačiau liko sudėti keletą akcentų, kad pabaigti viską iki galo.

Kaip ir visuomet vienos svarbiausių varžybų Lietuvos čempionatas. Šį kartą Lietuvos čempionatas trumpoje trasoje. Dėl to, jog esu pažadėjęs padėti “broliams” kovoti Latvijoje dėl medalių, atrnus metus iš eilės neturiu galimybės bėgti Lietuvos čempionato ilgoje trasoje.

Šįmet Lietuvos čempionatas vyko Prienuose. Po Pasaulio kariškių čempionato ir kelionės iš jo visą savaitę teko nekaip jaustis ir nepersistengti sportuojant. Kvalifikacija vyko nelabai sudėtingoje vietovėje – karinis miestelis, taisyklingi daugiabučiai bei parkelis. Nors bėgant rodėsi, jog neskubėjau, bet kaip paaiškėjo vėliau reikėjo labiau pasitaupyti. Iškovojau pirmąją vietą savo pogrupyje ir lengvai patekau į finalą.Klaidų išvengti pavyko.

 

photo 1 (2)

 

 

Po pietų finalas vyko Prienų miesto centrinėje dalyje. Kadangi laimėjau savo porgupį, tad startavau 3 nuo galo, o 1 minutę už manęs – Jonas. Žinojau, jog klysti negaliu. Nuo pat pradžių stengiausi bėgti greitai, tačiau jau antrajame KP padariau klaidą, kuomet nesupratau, kur esu. Didžiausia klaida bėgant į 6 KP, nebuvau pasirinkęs kaip bėgsiu, todėl taip ir buvo. Į 12 KP blogas varianto pasirinkimas, bet taip buvo todėl, jog realybėje vietovė atrodė ne visiškai taip kaip buvo ant žemėlapio, tad bėgusieji iš kairės turėjo apibėgti didesnį lanką. Per 3 KP pralošiau 30 s, viso 40s. Iškovota antra vieta džiugino, nes žinojau, jog Jonas šiuo metu labai stiprus ir ypač sprinte. Negaliu nepasidžiaugti puikiu Martyno Tirliko, savo klubiečio, pasirodymu, kuris iškovojo 3 vietą. Apskritai, šį kartą prizininkų šešetukas buvo visiškai kitoks, nei būčiau pasakęs prieš varžybas. Nustebino tiek Giedrius Valantinas, tiek Gytis Nakvosas. Smagu, jog jaunimas artėja prie elito.

 

photo 2 (3)

 

 

Sekmadienį Lietuvoje vyko Lietuvos čempionatas ilgoje trasoje, tačiau jau metų pradžioje Arturs Paulins ir OK Azimuts klubui buvau pažadėjęs, jog atvyksiu į Latvijos čempionatą. Ilga kelionė sekmadienio rytą, tačiai šiaip ne taip spėjau į startą. Komanda pasitikėjo manimi ir leido bėgti 3 etapą. 1 etapu Artjoms Rekunenko, antru Arturs Paulins. Šįmet Latvijoje buvo kaip niekada gausu stiprių komandų – OK Aluksne (Janis Kums, Lauri Sild, Edgars Bertusk), OK Auseklis (Martins Purins, Janis Tamuz, Martins Sirmains) MTB Mezmals (Blumbeks, Dmitri Michalkin, Andris Jubelis) Ozons su Anatol Tarasov paskutiniajame etape. Nuo pat pirmo etapo virė kova. Artjoms padarė gerą darbą ir gįžo pirmas iš 1 etapo, nors parodomajam KP ir pralošinėjo beveik 1 minutę. Po dviejų etapų lyderiai OK Aluksne su Edgars Bertuks. Aš išbėgau trečioje vietoje, 10 s po Martins Sirmains. Į pirmąjį KP stengiausi jį pasivyti ir nesekiau žemėlapio, todėl padariau labai didelę klaidą – 1,5 min. Vėliau stengiausi, bet jaučiausi, jog labai lėtai judu ir da padariau keletą smulkių klaidelių. Tiek vietovė, tiek žemėlapis, tikrai neatitiko čempionato lygio. Atbėgęs į parodomąjį Kp išgirdau, jog mes antroje vietoje ir tai mane labai nustebino. Susikaupiau ir finišavau, padėdamas OK Azimuts iškovoti sidabro medalius. Galbūt Arturs ir tikėjosi daugiau, tačiau Janis, Lauri ir Edgars yra labai stiprūs sportininkai.

photo 3 (3)

 

Tuo šis ilgas savaitgalis ir baigėsi. Ateinantį savaitgalį laukia pusę maratono Vilniuje – kariuomenės čempionatas, vėlaiu Lietuvos naktinis čempionatas ir Klubų taurė.

photo 4