WOC 2015 sprint relay

Sprinto estafetės – tai varžybos, kurių bene labiausiai laukiau visus metus. Praėjusiais metais užimta 9 vieta suteikė vilčių, jog galime kovoti su stipriausiomis komandomis.

Šįmet komanda buvo beveik tokios pačios sudėties, tik vietoj Teklės Emilijos Gvildytės, paskutinį etapą bėgo Aušrinė Kutkaitė. Mūsų komandos taktika buvo laikytis nuo pat pradžių su stipriomis komandomis, todėl savo pagrindinius ginklus dėjome į priekį.

Pirmajame etape Gabija susitvarkė su užduotimis ir finišavo aštuntoje vietoje. Jonui nekilo didelių problemų ir jau po keletos kontrolinių punktų bėgo su lyderių grupe, atsilikdamas tik nuo priekyje buvusio dano Tue Lasen. Estafetę man perdavė 5 vietoje, tačiau Šveicarai, Švedai bei Prancūzai buvo vos kelios sekundės nuo manęs.

Pradžia kopose nebuvo sunki ir beveik visi kartu pasiėmėme punktą. Tuomet iš karto vedė į miestą. Ilgas praėjimas, kelios dirbtinės tvoros. Stengiausi rinktis savo variantą ir įdėmiai skaityti žemėlapį, tačiau paskutinėje fazėje kuomet reikėjo pasukti į teisingą keliuką paskubėjau ir nebuvau įsitikinęs ar teisingai pasirinkau. Tik pasukęs supratau, kad esu neteisingame prabėgime, stabtelėjau, tačiau nusprendžiau neapsisukinėti ir bėgti aplinkui. Čia ir baigėsi bėgimas su lyderiais. 14 sekundžių tarpas nebeleido matyti jų nugarų. Likau vienas ir tada turėjau labai akylai skaityti žemėlapį. Grįžtant atgal į kopas dar prasilenkiau su visais trimis ir turėjau vilties, kad akies krašteliu dar pamatysiu juos bėgančius tolumoje, tačiau susirinkus du punktus kopose ir bėgant link paskutiniojo, šiek tiek sulėtinau tempą, nes buvo neaišku ir jie galutinai nutolo. Bėgant į 9 KP be reikalo padariau lanką ir jau supratau, kad iš nugaros atbėga kiti. Toliau orientavausi savo galva, bet iš karto po parodomojo KP pasivijo 4-5 sportininkai.Antroji trasos dalis buvo kiek daugiau bėgiminė nei reikalavo orientavimosi, tad su šia grupele ir finišavau (tiesa Martem Bostrom buvo per greitas mums). Finišo tiesiojoje dar pavyko pagreitėti, tik turėjau problemų perduodamas žemėlapį Aušrinei. Finišavau 8 vietoje, praradęs tris pozicijas ir labai daug laiko. Aušrinė garbingai sukovojo ir mūsų komanda Pasaulio čempionate užėmė 8 vietą.

Rezultatas geresnis nei praėjusiais metais, tuo galima džiaugtis, tačiau mano pačio pasirodymas buvo ganėtinai prastas. 3 grubios klaidos, kurios sprinto estafetėse reiškia labai daug. Etape 13 laikas pasako viską..

Smagu matyti gerai bėgančius komandos draugus ir suprasti, jog Lietuva sprinto estafetėse turi didelį potencialą nesvarbu komandoje būsiu aš ar kas kitas.

Laikas pamiršti sprinto estafetes ir ruoštis sprinto finalui. Jau senokai nebėgau gerai finalinių varžybų, tad dabar visa koncentracija joms.

Video trancliacija

Visa naudinga informacija

Delfi.lt naujiena